Magiczna sesja plenerowa zimą – Ania & Dominik

Oglądaliście „Krainę Lodu”? Księżniczka Elsa posiada magiczną moc i wszystko potrafi zamienić w lód. Pod wpływem filmu z moją córką Mają zostaliśmy adeptami magii. Od trzech lat w Warszawie nie ma śniegu i postanowiliśmy to zmienić. Bardzo zależało mi również na zrealizowaniu zimowej sesji plenerowej w śnieżnej aurze. Padło zaklęcie: „Moc mojej władzy lodem spada dziś na świat.” I stało się! Zrobiło się biało, a właściwie lekko się zabieliło. Akurat na czas sesji narzeczeńskiej Ani i Dominika. Co ważne serca zakochanych pozostały nietknięte, a ich gorąca miłość topiła śnieg wszędzie tam, gdzie się pojawialiśmy. Serdecznie zapraszam do obejrzenia zdjęć z naszego spotkania. Sugeruję jednak włożyć wcześniej coś ciepłego na siebie, może powiać chłodem.”
Zobacz zdjęcia

Sesja narzeczeńska w sosnowym lesie – Gabi & Jarek

Pewnego pięknego lutowego poranka w zaciszu Mazowieckiego Parku Krajobrazowego spotkałem się ze wspaniałą parą: Gabi i Jarkiem. Poznaliśmy się dopiero w dniu sesji, ale już po pierwszych sekundach oczarowali mnie swoim uśmiechem i świetnym wyglądem. Z dala od miejskiego zgiełku w ciszy, w sosnowym lesie spędziliśmy czas na przyjemnym spacerze, który możemy teraz powspominać oglądając zdjęcia. Sesja narzeczeńska Gabi i Jarka jest dla mnie bardzo ważna, bo wyznacza kierunek, którym będę dalej podążał: zdjęcia „wyciszone”, emanujące spokojem, subtelne, intymne, realizowane w pięknych przestrzeniach. Jeśli podoba Wam się sesja zaręczynowa Gabi i Jarka i chcielibyście mieć podobną, czekam na kontakt. Zabierzcie mnie ze sobą w Wasze niezwykłe, magiczne miejsca. Wspólnie stworzymy piękne fotografie.
O sesji przedślubnej Gabi i Jarka w ciepłym tonie piszą na „Planujemy Razem” – blogu ślubnych inspiracji:
Zobacz zdjęcia

Sesja przedślubna na Bulwarach Wiślanych – Magda & Benjamin

Piękni, młodzi, radośni. Poznajcie niezwykłą parę: Magdę i Benjamina. Ben zrobił na mnie ogromne wrażenie. Łamie wszystkie stereotypy o Francuzach. Poznał Magdę, na stałe osiedlił się w Polsce i… bardzo szybko nauczył się naszego języka. Absolutnie bez kompleksów mówi po polsku! Niebywałe, czego człowiek nie zrobi z miłości… Szerokie uśmiechy Magdy i Bena przegoniły chmury i na czas ich sesji przedślubnej na Bulwarach Wiślanych w chłodny lutowy poranek zaświeciło słońce. Było bajecznie. Pierwsze tegoroczne zdjęcia przypomniały mi, jak uwielbiam sesje narzeczeńskie. Na pewno w tym roku powstanie ich znacznie więcej niż w poprzednim. Magda, Ben, dziękuję Wam za wspaniały czas i cieszę się, że już niedługo będę miał przyjemność ponownie spotkać się z Wami na ślubie. To będzie wspaniała uroczystość.
Zobacz zdjęcia

Bajkowa sesja ślubna nad Wisłą – Joanna & Arthur

Świat do niedawna kolorowy, dziś jest biały. Śnieg pięknie połyskuje w zimowym słońcu. Po wczorajszych obfitych opadach gałęzie drzew uginają się pod grubą warstwą białego puchu, tworząc bajkową scenerię do pleneru ślubnego. Tymi słowami miał się rozpoczynać opis zimowej bajkowej sesji ślubnej Joanny i Arthura. Problem w tym, że śnieg przez całą zimę nie spadł. Nadeszła wiosna i świat się zazielenił. Musieliśmy zrewidować nasze plany. Ostatecznie sesja plenerowa odbyła w maju, w dzikiej nadwiślańskiej scenerii nieopodal Warszawy. Asia w długich rozpuszczonych włosach i z pięknym wiankiem wyglądała fantastycznie. Kilka minut zdjęć i… kompletnie zatraciłem się w działaniu. Trzy godziny upłynęły niczym trzy minuty. Dzisiaj patrzę na zdjęcia i czuję głęboką satysfakcję. Jak dobrze, że Królowa Śniegu ominęła Mazowsze.
Sesja poślubna Joanny i Arthura została opublikowana przez: Bridelle, Sweet Wedding i Planujemy Razem. Zapraszam. Zobacz zdjęcia

Ślub w stylu rustykalnym – Stodoła Wszystkich Świętych – Joanna & Piotr

Jest takie magiczne miejsce. Nieopodal Warszawy we wsi Regów pośród brzóz, łąk i stawów stoi stodoła. Nie jest to bynajmniej wiejska zagroda, ale nowoczesna przestrzeń, architektoniczna perełka o niebanalnym designie. Stodoła Wszystkich Świętych zwana Oczyszczalnią jest miejscem innym niż wszystkie, stworzonym przez ludzi z wizją i pasją, otwartych na kreatywne działania. Tutaj możemy odnowić zarówno ciało jak i ducha, doznać „oczyszczenia”. I w tym pięknym miejscu miałem przyjemność realizować reportaż ślubny dla Asi i Piotrka. Piękna pogoda, estetyczna przestrzeń w stylu rustykalnym, starannie dopracowane detale, balony z życzeniami, pokaz zdjęć, zabawy z Instaxem – wszystko to czekało na gości i na utrwalenie na fotografiach. Cieszę się, że są takie miejsca, tacy ludzie, takie śluby, bo dzięki nim w pełni mogę realizować swoje pasje twórcze i tworzyć bajkowe fotoreportaże, które… inspirują innych. Ślub Asi i Piotrka znalazł się bowiem wśród inspiracji na Zobacz zdjęcia

Sesja zaręczynowa radosna i pełna koloru – Kinga & Mateusz

Początkowo Centrum Kopernika miało wyglądać nieco inaczej, ale po moich uwagach projekt został tak zmieniony, aby budynek tworzył idealne tło do sesji plenerowych. Uwielbiam tu fotografować. Sesja zaręczynowa Kingi i Mateusza była wyjątkowa, bo wzbogacona o film. Na zdjęcia udało się zwerbować świetnego operatora filmowego Krzyśka z Chrisactive, który na co dzień zajmuje się realizacją filmów sportowych. Na krótkim, pełnym pozytywnej energii filmie pokazał on kulisy sesji narzeczeńskiej. Podczas zdjęć Kinga grała pierwsze skrzypce. Rozgrzewała nas niesamowitą energią i temperamentem. Patrząc na radosne i pełne koloru zdjęcia, trudno uwierzyć, że tego dnia było ledwie pięć stopni i wiał tak silny wiatr, że musieliśmy szukać miejsc wyłącznie od strony zawietrznej. Szczególne podziękowania należą się producentom bielizny termicznej. Przed obejrzeniem zdjęć i filmu usiądźcie wygodnie i włączcie głośniki.
Zobacz zdjęcia

Reportaż ślubny – Hotel Bristol Warszawa – Marzena & Michał

Zwykle wykonując reportaż ślubny, bardziej skupiam się na Pannie Młodej niż Panu Młodym. Szczególnie dotyczy to przygotowań. Nic dziwnego, Panie szykują się przez kilka godzin, Panowie często kilkanaście minut. Podczas fotoreportażu ślubnego Marzeny i Michała akcenty zostały rozłożone po równo. Towarzyszyłem Michałowi u golibrody, przy dekoracji pojazdu oraz w mieszkaniu z krótkim wyskokiem na dach budynku w celu rozluźnienia. Z Marzeną spotkałem się trochę później w pięknym apartamencie w hotelu Bristol Warszawa. Panowała tam fantastyczna atmosfera, pełna śmiechu i… napięcia. Uroczystość w zabytkowym kościele św. Krzyża, przejście Krakowskim Przedmieściem do Bristolu przy akompaniamencie Kapeli Warszawskiej to były kolejne niezwykle mocne akcenty dnia. Marzena i Michał pomyśleli o wszystkim, zadbali o każdy element uroczystości, dzięki czemu fotografia ślubna nabrała szczególnego blasku.
Zobacz zdjęcia

Sesja ślubna – Bristol, Glorietta i Arkady Kubickiego – Marzena & Michał

To już trzecie spotkanie z Marzeną i Michałem. Ostatnim etapem naszej współpracy była sesja ślubna, której najważniejszymi punktami były zdjęcia w hotelu Bristol w Warszawie: w Glorietcie – tarasie wieńczącym budynek oraz w stylowych wnętrzach apartamentu Paderewski. Podobnie jak w czasie ślubu wiatr wyczyniał prawdziwe cuda z suknią Marzeny i w dużej mierze to on był reżyserem zdjęć na szczycie hotelu. To co uwielbiam u Marzeny i Michała to ich swoboda i brak skrępowania obecnością aparatu. Nowożeńcy znakomicie potrafili wkomponować się w przestronne i luksusowe wnętrza apartamentu. Dalsza część sesji miała charakter bardziej typowy dla sesji plenerowej. Okolice Muzeum Chopina i ogrody przy Arkadach Kubickiego bardzo dobrze sprawdziły się na zdjęciach i doskonale uzupełniły materiał powstały we wnętrzach. Z całą pewnością był to bardzo owocny plener ślubny, ale przy tak eleganckiej Parze Młodej nie mogło być inaczej.
Zobacz zdjęcia

Niezwykłe wesele pod namiotem – Gosia & Filip

Jestem przekonany, że w kategorii na najbardziej uśmiechniętą pannę młodą 2015 roku Gosia zdeklasuje wszystkie konkurentki. W reportażu ślubnym nie udało mi się uchwycić napięcia i powagi. Ale jak tu się nie cieszyć, jeśli jest się głównym bohaterem tak wspaniałego ślubu? Przygotowania miały miejsce w pięknie odrestaurowanym dworku z połowy XVIII wieku. W rozległym ogrodzie przed dworem ustawiono imponujący rozmiarami namiot mieszczący dwustu gości. Na każdym kroku oko cieszyły starannie przygotowane detale. Najbardziej w pamięci zapadła mi jednak wzruszająca ceremonia ślubna, która odbyła się w zabytkowym kościele św. Stanisława Biskupa w Boguszycach. Wnętrze wybudowanego w połowie XVI wieku drewnianego kościoła zachwyca bezcennymi renesansowymi polichromiami. Tego dnia były one jednak jedynie tłem dla przesympatycznej Pary Młodej. Gosiu, Filipie, dziękuję za estetyczne doznania. Wasz fotoreportaż ślubny jest teraz Zobacz zdjęcia

Romantyczny plener ślubny w parku – Justyna & Daniel

Nie będę ukrywał, czułem lekki stres. Justyna i Daniel przylecieli ze Szwajcarii do Polski jedynie na kilka dni. Wygospodarowali kilka godzin na sesję ślubną, na którą przyjechali do Warszawy spod odległego Kalisza. Na grafik nie miałem żadnego wpływu, tak jak i na kapryśną kwietniową pogodę. Dlatego od samego rana odprawiałem szamańskie tańce, aby przegonić deszczowe chmury. Zadziałało. Sesja poślubna odbyła się w zaplanowanym czasie i przy pięknej pogodzie. Co prawda nie jestem zwolennikiem organizowania plenerów ślubnych w parkach, ale obszerny, urządzony w stylu angielskim park skaryszewski jest tu wyjątkiem. Justyna i Daniel od początku zdjęć byli tak swobodni i naturalni przed obiektywem, że pozostawało mi jedynie dokumentować ich radość, uczucie i romantyczny nastrój. Ich miłość utrwalona na zdjęciach jest teraz ozdobą mojego bloga.
Zobacz zdjęcia