Atrakcje weselne – najlepsze i najciekawsze pomysły na dobra zabawę

Organizując ślub, warto pomyśleć o elementach uroczystości, które spowodują, że ten wielki dzień będzie dla Was jeszcze bardziej wyjątkowy. Odpowiedni dobór atrakcji weselnych spowoduje, że goście w pewnością będą się świetnie bawić i na długo zapamiętają Waszą uroczystość. Atrakcje jednak powinny nie tylko dostarczać rozrywki, ale też cieszyć oko. Estetyka zabawy odgrywa więc zasadnicze znaczenie. Atrakcje wcale nie muszą być spektakularne czy kosztowne. Zwykle sprawdzają się najprostsze pomysły. Poniżej przedstawiam Wam subiektywną listę najciekawszych atrakcji weselnych: przemówienia gości, tuby strzelające płatkami róż, fotobudka, zimne ognie, strefa relaksu w ogrodzie, taniec świetlisty, karaoke, candy bar, animatorzy dla dzieci, napis „love” lub „miłość”, pokaz zdjęć, upominki dla gości, kącik z Waszymi zdjęciami. Jednak największą atrakcją… jesteście Wy. Pokażcie siebie.

 

POKAŻCIE SIEBIE

Każde przyjęcie weselne ma podobny harmonogram: przywitanie, toast, posiłek, pierwszy taniec, podziękowania, tort, oczepiny. Jest to tradycyjny scenariusz, jednak zachęcam, aby się do niego nie ograniczać. Warto dać coś od siebie, coś od serca, coś niepowtarzalnego. Wasz ślub jest wyjątkowy, bo Wy jesteście wyjątkowi. Pokażcie siebie, jacy jesteście, co kochacie. To jest Wasz wielki dzień i jesteście jego reżyserami. Jeśli lubicie śpiewać, zaśpiewajcie z zespołem. Gracie na gitarze? Jeden kawałek na pewno dobrze nastroi wszystkich gości. Nie szkodzi, że nie wyjdzie idealnie. Kochacie podróże? Niech to będzie motyw przewodni wesela. Pan Młody i kilku gości grają w amatorskiej lidze piłkarskiej? Niech wyjdą i pokażą kilka trików. Nie wyobrażacie sobie tygodnia bez lekcji zumby czy salsy? Może pokażecie kilka kroków gościom? O tańcu na rurze nie wspomnę. W chwilach zadumy piszecie wiersze? Na pewno wszyscy zebrani chętnie wysłuchają Waszej twórczości. A może po prostu opowiecie pokrótce o Waszym związku? Jak się poznaliście? Na pewno wielu gości nie słyszało tej historii. Pomysłów można mnożyć i mnożyć.

Wy jesteście wyjątkowi, ale także Wasi goście. Może również i ich nieco uaktywnić? Tylko uprzedźcie ich zawczasu o Waszym pomyśle.

PRZEMÓWIENIA GOŚCI

W polskiej tradycji przemówienia często ograniczają do krótkich podziękowań wygłaszanych przez ojca Panny Młodej i Pana Młodego. Gorąco zachęcam, aby… pójść o krok dalej. Poproście najbliższe Wam osoby, najlepiej przyjaciół lub rodzeństwo, aby powiedzieli jakąś zabawną anegdotkę o Was, o Panu Młodym albo Pannie Młodej. Niech przemówienie ma nieformalny charakter, bez nadmiernej powagi, bez puenty. Najlepiej sprawdzają się historie z czasów licealnych i studenckich, bo wtedy zwykle robiło się najgłupsze rzeczy. Opowieści rodzinne z „dawnych” czasów też bywają nie mniej szalone. Przyjęcie weselne to jest świetny czas, żeby opowiedzieć szerszej publiczności, jak Pan Młody w wieku szkolnym zakładał sukienki mamy, a Panna Młoda w akcie złości wrzuciła kosmetyki do kuchenki mikrofalowej. Na pewno będzie dużo śmiechu. Wierzcie mi.

Wyznaczcie osoby (od dwóch do czterech), aby przygotowały przemówienia. Oczywiście z odpowiednim wyprzedzeniem. Niech ich treść pozostanie tajemnicą aż do dnia ślubu.

TUBY STRZELAJĄCE PŁATKAMI RÓŻ

Wyjście z Pary Młodej z kościoła to idealny moment, aby przywitać ją w szczególny sposób. Świetnie sprawdzają się tuby strzelające płatkami róż lub konfetti. Tysiące płatków róż opadających na Parę Młodą tworzy niezwykle widowiskowy obraz i jest znakomitą okazją do zrobienia spektakularnych zdjęć. Strzelające tuby można również wykorzystać w trakcie wejścia nowożeńców na salę weselną bądź podczas pierwszego tańca. A zatem przygotujcie tuby i poproście kogoś bliskiego, aby rozdał je gościom przed końcem uroczystości. Świetną alternatywą dla tub są papierowe rożki, oczywiście również z płatkami róż. Rzucanie ryżem lub monetami znacznie gorzej się sprawdza. Ryż zagnieżdża się we włosach i ubraniu a monety… Kontakt z nimi może być bolesny.FOTOBUDKA

Fotobudka to fantastyczny pomysł na urozmaicenie przyjęcia i zapewnienie gościom większej ilości rozrywki. Fotobudka jest automatem fotograficznym, który robi zdjęcia i je drukuje, zwykle w dwóch kopiach (jedną goście biorą na pamiątkę, drugą wklejają do księgi gości). Kluczowym elementem fotobudek są śmieszne gadżety wystawione obok automatu. To właśnie te gadżety nadają zdjęciom charakterystycznego komicznego wyglądu. Mogą to być kapelusze, kolorowe okulary, wąsy, peruki, szale boa, tabliczki z różnymi napisami. Goście świetnie się bawią, pozując do zdjęć, niezależnie od wieku. Natychmiastowy wydruk również dostarcza wiele radości. Poproście gości, żeby jedno zdjęcie wkleili do księgi gości, dopisując krótkie życzenia. Będziecie mieć cudowną pamiątkę na lata.


ZIMNE OGNIE

Zimne ognie zapalone o zmierzchu tworzą niezwykły, świetlisty klimat. Każdy z gości otrzymuje zimny ogień i tworzy okrąg wokół pary młodej lub efektowny szpaler, pod którym przechodzi para młoda. Kiedy wszyscy są gotowi, wystarczy zapalić zimne ognie i… voila! Mamy wspaniałą, romantyczną i pełną blasku atmosferę.

Zimne ognie najlepiej wykorzystać podczas: wyjścia Pary Młodej z kościoła, powitania przed salą weselną (jeśli jest odpowiednio ciemno), pierwszego tańca bądź krojenia tortu. Jeśli zimne ognie miałaby być zapalane we wnętrzach, warto zorientować się, czy wynajęta przez Was sala zezwala na ich użycie. Bowiem zimne ognie mogą być niebezpieczne. Zapalenie kilku pałeczek trzymanych bardzo blisko siebie może wzniecić ogień.

W sprzedaży znajdziecie ognie różnej długości: od krótkich 16 cm do bardzo długich 70 cm. Zdecydowanie najlepiej sprawdzą się te najdłuższe 70cm. Krótsze pałeczki palą się nie tylko krócej, ale również mniej intensywnie.STREFA RELAKSU W OGRODZIE

Dni letnie są długie, a wiele miejsc, w których odbywa się przyjęcie weselne ma piękne zielone tereny wokół lokalu. Warto wykorzystać tę przestrzeń, szczególnie na początku przyjęcia, kiedy jest jeszcze widno.

W ogrodzie można postawić między innymi kanapę i fotele ogrodowe, oczywiście z poduszkami, pufy, stoliki, świece oraz lampy. Dobrym pomysłem może być hamak rozłożony między drzewami. Dzieci będą zachwycone. Dorośli na pewno chętnie skorzystają z minibaru. Aby go stworzyć, wystarczą: skrzynka, trochę lodu i butelki piwa.


TANIEC ZE ŚWIECAMI

Goście dobierają się w pary. Każda para otrzymuje świecę, którą podczas tańca zapala od świecy Pary Młodej. Blask świec przy zgaszonym świetle tworzy przyjemną i bardzo romantyczną atmosferę. Świetlisty taniec należy jednak zawczasu skonsultować z menedżerem sali weselnej. Świece warto wyposażyć w subtelne okapniki na wosk.


INNE SPRAWDZONE ATRAKCJE:

KARAOKE – wielu DJ-ów, a nawet zespołów ma już taką atrakcję w swojej ofercie

CANDY BAR – pięknie zaaranżowany stół ze słodkościami

ANIMATORZY DLA DZIECI – zapewnią najmłodszym mnóstwo fantastycznych zabaw.

NAPIS „LOVE” – duży (o wysokości około 1m) święcący napis „Love” lub „Miłość” jako dekoracja przyjęcia

POKAZ ZDJĘĆ – krótka historia Waszego życia w postaci slideshow

UPOMINKI DLA GOŚCI – słodkie i spersonalizowane jako podziękowanie za przybycie

KĄCIK Z WASZYMI ZDJĘCIAMI – na sztaludze, drzewie lub przyczepione do sznurka

Jeśli spodobał Ci się artykuł, może zainteresuje Cię również krótki poradnik dotyczący planowania dnia ślubu: www.vascoimages.pl/jak-zaplanowac-dzien-slubu
Dodaj komentarz

Proszę poprawić formularz