Wesele w Endorfina Foksal w Warszawie

Prima aprilis to dzień, w którym robimy żarty i kawały bliskim osobom. Między innymi celowo wprowadzamy ich w błąd. Zuza i Marcin postanowili wziąć ślub pierwszego kwietnia, czyli dokładnie w Prima Aprilis. Ślub i wesele są na serio czy może to tylko żart? A co jak przyjadę do kościoła, a tam nikogo nie będzie? Goście również mieli prawdziwą zagwozdkę, a Zuza i Marcin z pewnością mnóstwo powodów do śmiechu. Całe to żartobliwe zamieszanie wyszło nieco przypadkowo. 1 kwietnia był bowiem pierwszym dniem po Wielkim Poście, kiedy narzeczeni mogli wziąć ślub. Po co czekać? Chajtnijmy się od razu. Pomimo krótkiego czasu przeznaczonego na organizację, ślub i wesele zaplanowane były od a do z. Zuza i Marcin zadbali o najdrobniejsze detale. Byłem przeszczęśliwy, że dzięki młodej parze mogłem fotografować przyjęcie w przepięknej Endorfinie Foksal.

Przygotowania ślubne w apartamencie hotelu Indigo na Smolnej 40

Przygotowania odbyły się w niezwykłym miejscu, przepięknie urządzonym hotelu Indigo Warsaw przy ulicy Smolnej 40 w samym centrum Warszawy. Hotel mieści się w eklektycznej kamienicy z początku XX w. i stanowi bardzo udane połączenie nowoczesnego designu z historycznym charakterem zabytkowej rezydencji. Zuza i Marcin nie mogli wybrać lepiej. Ich apartament był nie tylko niezwykle przestronny, ale i pięknie oświetlony (świetlik w suficie!). Dla fotografa to wymarzona przestrzeń do zdjęć. Pierwsze spotkanie miało miejsce w nowoczesnym przeszklonym przejściu między skrzydłami budynku. Opis może nie pobudza zbytnio fantazji, ale spójrz tylko na zdjęcia. Nieczęsto nadarza się okazja zaaranżować „first look” w tak oryginalnej przestrzeni.

Na ceremonię zaślubin udaliśmy się do Bazyliki katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika na warszawskiej Pradze. Pogoda nie rozpieszczała. Zmagaliśmy się z silnym wiatrem, chłodem i padającym co chwilę deszczem. Jak widać Ktoś na górze ma specyficzne poczucie humoru. Ostatni raz taką aurę miałem na moim własnym ślubie 10 lat temu. Na szczęście Zuza i Marcin na te przeciwności reagowali najlepiej jak tylko można, czyli szerokim uśmiechem. W końcu to najwspanialszy dzień ich życia.

Endorfina Foksal – wesele w ogrodzie, oranżerii lub restauracji

Warszawa, pomimo bardzo dużej liczby ślubów, cierpi na brak fajnych miejsc na wesele. Większość atrakcyjnych lokali usytuowanych jest poza stolicą. Jednym z niewielu wyjątków jest Endorfina Foksal, położona w samym sercu Warszawy. Restauracja Endorfina mieści się w neorenesansowym Pałacu Zamoyskich wybudowanym w drugiej połowie XIX w. Obecnie zabytek jest główną siedzibą Stowarzyszenia Architektów Rzeczpospolitej Polskiej. Na terenie kompleksu znajduje się między innymi piękny i przestronny ogród oraz całoroczna oranżeria. W środku oranżerii rosną stare drzewa, których korony rozpościerają się nad przeszklonym dachem. Przeszklony budynek będzie doskonałym wyborem na zorganizowanie klimatycznego wesela dla dużej liczby gości o każdej porze roku. W ciepłe i długie letnie dni skłaniałbym się ku organizacji przyjęcia w ogrodzie. Dla par szukających przestrzeni na mniejsze wesele (jak Zuza i Marcin) Endorfina Foksal oferuje elegancką salę restauracyjną.

Zarówno Zuza jak i Marcin to zapaleni psiarze. To właśnie dzięki uroczym pociechom połączyła ich miłość. Poznali się bowiem w parku podczas spacerów z czteronogami. Psiaków oczywiście nie mogło zabraknąć na weselu. Były jedną z największych atrakcji. Każdy z gości musiał zrobić sobie z nimi zdjęcie. Zuza i Marcin to także osoby kochający podróże, szczególnie te w najbardziej ekstremalnym wydaniu. Nie mogło więc zabraknąć akcentów z tym związanych. W foyer stała pięknie wykonana drewniana tablica z mapą świata, do której goście przyczepiali zdjęcia wykonane Instaxem – aparatem do fotografii natychmiastowej. Koperty z życzeniami były natomiast wrzucane do eleganckiego globusa. Pomimo początkowych zapewnień młodej pary, że spotykamy się tylko na weselnym obiedzie, tańce na dobre rozkręciły się w sali lustrzanej. Wesele zwieńczyła zabawa z zimnymi ogniami, której głównymi bohaterami byli oczywiście Państwo Młodzi.

 

Dodaj komentarz

Proszę poprawić formularz